top of page

S.S.S.

PSİKOLOGLA HER ŞEYİ KONUŞABİLİR MİYİM ?

Evet, psikologla her şeyi konuşabilirsiniz. Her şeyi konuşmak, problemin olası asıl nedenlerinin keşfedilebilmesi için faydalıdır. Uzman bir klinik psikolog sizi yargısız ve yansız dinleyerek empatik bir yaklaşımla düşünceleri, duyguları ve tepkileri değerlendirecektir.

PSİKOLOG BENİM YERİME KARAR VERİR Mİ ?

Hayır, psikolog kendi kararlarınızı ortaya çıkarmanıza, karar veremediğiniz durumlarda neden kararsız kaldığınıza ışık tutmanıza destek olur.

ACİL DURUMLARDA ULAŞABİLİR MİYİM ?

Evet, kliniğimizi acil durumlarda zaman sınırlaması olmaksızın arayabilir destek talep edebilirsiniz.

PSİKOLOG İLAÇLA MI TEDAVİ EDER ?

Psikologlar tedavi yöntemi olarak psikoterapiyi kullanır. İlaç tedavisi gerektiği durumlarda danışanla ortak bir yol haritası çıkartılarak psikiyatriste erişmesi sağlanır.

BİR SEANS NE KADAR SÜRER ?

Yetişkin psikoterapisinde seanslar 50 dakika sürerken çift ve aile psikoterapisinde 90 dakika sürer.

PSİKOLOG HANGİ TEDAVİ YÖNTEMİNİ KULLANIR ?

Psikologların geldikleri ekol ve sonrasında aldıkları eğitimler değişkenlik gösterebilir. Danışanın başvurduğu konuyla ilgili uluslarası standartlarda etkinliği ispatlanmış tedavi tekniğini kullanmak psikolog için de danışan için de süre ve sonuç açısından avantajlıdır. Kliniğimizde bilişsel davranışçı ve kişilerarası ilişkiler psikoterapisi kullanılır.

PSİKOLOĞUN BİR YAŞAM KOÇUNDAN FARKI NEDİR ?

Psikologlar bilimsel olarak etkinliği ispatlanmış tekniklere sadık kalırlar, eğitimleri gereği etik ilkeler ve gizlilik esastır, bir düşünce üstadı ya da guru misyonuyla hareket etmezler, danışanı dogmatik doğrulara ya da konuşma esnasında mantıklı gelen fikirlere yönlendirmezler. Danışanı kendisinden büyük bir amacın parçası olarak görmezler, meditatif ve hipnotik telkinlerle sonuç hedeflemezler, danışanın tercih/inanç/yönelim/duygu/düşünce/geçmiş yaşam deneyimi hakkında olumlu ya da olumsuz sözlü ya da sözsüz yargı bildirmezler. Herhangi bir fikrin karşısında ya da yanında konumlanmadıklarından danışanın kendi derinlerindeki doğruları bulabilmesi için yardım eder, umut aşılar, hedefler belirlemesine ve hedefleri doğrultusunda hareket etmesine destek olurlar. Bu gibi yönleriyle klinik psikolog spiritüalistlerden ve yaşam koçlarından ayrılır. Bu ayrılık bir karşı duruş anlamında değildir yalnızca yöntemler farklıdır. Yaşam koçları da psikoterapi alabileceği gibi spiritual yaklaşımlara ilgi duyan danışanlar da aynı zamanda psikoterapi alabilirler.

KONUŞTUKLARIMIZ GİZLİ KALIR MI ?

Tüm konuşulanlar yalnızca terapist ve danışan arasında kalır. İstisnai tek durum danışanın kendisine veya bir başkasına zarar vermeyi planladığını ifade ettiği koşullarda ortaya çıkar, bu gibi durumlarda da danışanın ilk seansında kayıt formunda terapiste verdiği acil durumda ulaşılacak kişiye yine danışanın bilgisi dahilinde haber verilir. Bunun dışında danışanın terapiye gelip gelmediğine ilişkin bilgi bile birinci dereceden tanıdıklar dahil hiç kimseyle hiçbir koşulda paylaşılmaz.

PSİKOLOG ZİHNİMİ OKUYABİLİR Mİ ?

Hiç kimse bir başkasının zihnini okuyamaz, olacakları öngöremez. Psikologlar eğitimlerinin bir sonucu olarak sözsüz ifade edilenleri de değerlendirebilir ve klinik tecrübesinin bir sonucu olarak anlatılanların gerisinde neler olabileceğine ilişkin fikir yürütebilir. Ancak bunlar mistik ya da örtük bir deneyim olarak değil, o esnada danışanla açıkça konuşulan ve birlikte değerlendirilen noktalardır.

PSİKOLOG HER ŞEYİ BİLEBİLİR Mİ ?

Psikolog danışanı anlattıklarından yola çıkarak değerlendirir, anlatmadıkları için destekler. Hiç kimse her şeyi bilemez, bu nedenle sizi olabildiğince açık ve anlaşılır iletişime teşvik ederek güvenilir bir terapi ilişkisi ortamı kurar.

ONLİNE TERAPİ İÇİN NASIL ÖDEME YAPACAĞIM ?

Bizler kredi kartı bilgilerinizi talep etmiyoruz. Güvenliğinizi önemsiyoruz, bu nedenle Türkiye'de önde gelen e-ticaret firmalarının ödeme aracılığı için kullandığı mobil ödeme kanalıyla çalışıyoruz. Süreç kolay ve anlaşılır ilerlemektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© Copyright®
S.S.S.: SSS
bottom of page